Znáš takové ty příběhy lidí, kteří roky pracují na skvěle placeném postu v korporátu, až jednoho dne zjistí, že jim život protéká mezi prsty?  

Tak přesně takhle… můj příběh nevypadal.

Právě tahle představa pro mě ale byla odjakživa odstrašujícím příkladem. Děsilo mě, kolik lidí okolo dělá práci, která je vůbec nebaví, nebo baví, ale jsou za ni mizerně zaplacení. A zařekla jsem se, že to chci jinak.

Místo chození na brigády jsem proto v 8 letech začala psát svůj blog a usmyslela si, že se budu živit psaním.

O pár let později jsem se dostala ke své první online práci, v marketingovém oddělení telesales společnosti.

Náš tým fungoval na dálku a jeho průměrný věk byl 20 let. Vzhledem k tomu, že v té době moje profesní zkušenosti zahrnovaly psaní vlastního blogu a navrhování amatérských log neexistujících firem, většinu věcí jsem se učila za pochodu. 

Nejednou jsem kývla na zadání a následně šla na Youtube hledat návod, co se po mě vlastně chce… 

Ve výsledku mi tahle příležitost dala hrozně moc. Rychle jsem ale zjistila, že téma mobilních tarifů a cen energií nejsou zrovna mým šálkem kávy. A taky, že pokud se mnou něco nesouzní, nápady neplynou tak, jak by mohly.

Začala jsem proto oslovovat e-shopy a značky, které mi byly sympatické, s nabídkou spolupráce. Začala jsem psát články, tvořit e-mailing a natáčet videa pro značku české přírodní kosmetiky Omorfia, vymýšlet produktové texty pro Puroshop, tvořit blog a plnit sociální sítě e-shopu Česká Biokosmetika… a hledat další a další klienty, jejichž téma by se mnou rezonovalo.

Notion & work-life balance

Za těch zhruba 10 let, co se ve světě online práce pohybuju, jsem si sama vyzkoušela, jaké výhody i výzvy přináší. Jsi sama sobě šéfem, můžeš pracovat kdy chceš, kde chceš a na čem chceš. Zároveň ale musíš zvládat hromadu rolí, které by byly v běžném zaměstnání rozděleny mezi několik různých lidí.

Ještě než se pustíš do samotné práce s klienty, musíš napsat newsletter, odeslat fakturu, naplánovat kampaň, upravit prodejní stránku, naplánovat příspěvky, odpovědět na komentáře…

Není divu, že z toho jde občas hlava kolem!

Proto jsem taky sama začala postupně hledat způsob, jak tenhle všudypřítomný chaos zkrotit, abych se necítila tolik zahlcená a věděla, kam směřovat svou pozornost.

A tak jsem se nakonec dostala k Notionu, kde si dnes organizuju své podnikání i osobní život – od každodenních úkolů, přes plánování obsahu na sítě až po cestovatelské itineráře a tréninkové plány. V roce 2023 jsem se stala druhým českým 🇨🇿 Notion ambassadorem a skrz své kurzy, šablony a obsah na sociálních sítích, teď inspiruju ostatní, jak tuto platformu využít naplno.

Mimo to tvořím UGC videa pro firmy a na sem Instagram profilu se věnuji tématu work-life balance a péče o duševní zdraví právě v souvislosti s výzvami sólo podnikání a digitálního světa.